Strona główna
O mnie
Psy
Suki
Szczeniaki
Szkolenia
Galeria
Na sprzedaż
Linki
Kontakt
Aktualności

 

 

Zapraszam wszystkie psy, nie tylko owczarki niemieckie, z Płocka i okolic. Zajęcia są prowadzone w zakresie posłuszeństwa i obrony. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie. Ich częstotliwość i długość trwania jest dostosowana indywidualnie do każdego pieska.

Szkolenia na Psa Towarzysza odbywają się według zasad Związku Kynologicznego i obejmują m.in.:

  • chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy
  • chodzenie psa przy nodze przewodnika bez smyczy
  • pozostawanie w pozycji siad i przywołanie na komendę 'do mnie' i 'do nogi'
  • aportowanie i przyniesienie własnego przedmiotu na komendę 'do mnie' i 'do nogi'
  • siad w marszu
  • 'waruj' w marszu z przywołaniem
  • bieganie na komendę i przywołanie do nogi na rozkaz słowny i optyczny
  • badanie uzębienia psa
  • pozostawanie psa w pozycji siad przy próbach odwracania uwagi
  • pozostawanie psa w pozycji waruj przy próbach odwracania uwagi

 

Szkolenie obronne poprawia posłuszeństwo psa i zwiększa pewność siebie. Nie uczymy psa agresji, lecz umiejętności obrony przewodnika. Właściciel uczy się jak opanować psa w sytuacjach krytycznych (stresowych), a pies staje się bardziej opanowany i zmniejsza się jego niekontrolowana agresja.

                               

                         

Regulamin PT                                          Regulamin IPO I    
Galeria zdjęć PT                                              Galeria zdjęć IPO                    

 

Prowadzę również przedszkole dla szczeniąt od 3 miesiąca życia. Uczę psiaka koncentracji i wstępnego posłuszeństwa w trakcie zabawy a właściciela prawidłowego postępowania z maluchem. Szczeniaki w przedszkolu dowiadują się, że właściciel jest najlepszym przyjacielem i warto zwracać na niego uwagę, słuchać i wykonywać jego polecenia. Podczas zabawy z panem maluchy otrzymują ogromną ilość pieszczot a prawidłowo wykonywane komendy nagradzane są smakołykami. Podstawowym celem szkolenia dla szczeniąt jest socjalizacja czworonogów, przyzwyczajenie ich do innych psów, ludzi, samochodów, otwieranych parasoli itp.   

   Galeria zdjęć "Psie przedszkole"

 

Prowadzę także szkolenia psów wystawowych oraz do testów psychicznych. Pies a także właściciel jest uczony przez doświadczonych wystawców prawidłowej prezentacji w ringu. Przyzwyczajamy pieska do dotykania przez obcych ludzi, do pokazywania zębów oraz do prawidłowej postawy przyjmowanej przy tzw. "opisie na stój". Jeśli tego wymaga zwyczaj wystawiania psów (np. owczarek niemiecki) pies jest na zajęciach prowadzony przez wystawcę i uczony ciągnięcia linki w celu prawidłowej prezentacji. Co jeszcze jest z tym związane- oswajamy psa ze strzałem, z okolicznościami towarzyszącymi testom psychicznym, a więc: hałasy, inne zwierzęta, obcy ludzie, w zależności od razy i wymogów testów- oswajanie z pozorantem i rękawem etc.

   Galeria zdjęć "Przygotowanie do wystaw i testów psychicznych"

 

 

 

Copyright © Kamabeda 2002-2016 Media-design - Paweł Tucki. All Right Reserved